HONOUR BOARD


Year

President

Secretary

Treasurer

Best Clubman

1937 W.A.Abley G.Cowley J.Ross
1938 W.Gallagher J.Hughes J.Ross
1939 W.Gallagher H.Hayward W.A.Abley
1940 R.Troughton A.Tucker J.Ross
1941
1942
1943 G.Pownall G.Cowley J.Oman
1944 G.Pownall G.Cowley/L.Kendrick G.Pownall
1945 G.Pownall B.Mowat G.Pownall
1946 G.Pownall B.Mowat G.Pownall
1947 G.Pownall B.Mowat G.Pownall
1948 J.Hughes B.Mowat G.Pownall
1949 A.Kenneally B.Mowat L.Kendrick Ted Price
1950 A.Kenneally B.Mowat L.Kendrick Vin Kelly
1951 A.Dandy B.Mowat A.McIntyre
1952 N.Tompkins B.Mowat A.McIntyre
1953 E.Peters B.Mowat R.B.Tompkins
1954 E.Peters B.Mowat R.B.Tompkins
1955 F.Cranstoun B.Mowat S.Meyer
1956 R.B.Tompkins B.Mowat S.Meyer
1957 R.B.Tompkins B.Mowat D.Wilson Jack Smith
1958 R.Dean B.Mowat D.Wilson Clive Martella
1959 R.Dean B.Mowat D.Wilson Jim Allthorpe
1960 R.Dean B.Mowat D.Wilson David Willis
1961 C.Martella B.Mowat D.Wilson Jim Allthorpe
1962 C.Martella B.Mowat D.Wilson David Willis
1963 C.Martella B.Mowat D.Wilson David Willis
1964 R.J.Allthorpe B.Mowat N.Ferguson Harold Watson
1965 R.J.Allthorpe B.Mowat N.Ferguson Harold Watson
1966 R.J.Allthorpe B.Mowat G.Willis Don Dower
1967 R.J.Allthorpe B.Mowat G.Willis Don Dower
1968 R.J.Allthorpe B.Mowat G.Willis Dale Mather
1969 R.J.Allthorpe B.Mowat G.Willis Neville Jones
1970 D.G.Dower B.Mowat G.Willis/E.Lockwood H.Brandrowski
1971 D.G.Dower B.Mowat E.Lockwood N.Jones
1972 D.G.Dower B.Mowat E.Lockwood Kevin Cotter
1973 D.G.Dower B.Mowat E.Lockwood John Anderson
1974 A.Perry B.Mowat E.Lockwood Don Dower
1975 A.Perry B.Mowat H.Perry Don Dower
1976 A.Perry B.Mowat H.Perry Garry Birch
1977 E.Lockwood B.Mowat B.Mowat Clive Waugh
1978 E.Lockwood B.Mowat/P.Andjelkovic P.Andjelkovic Don Dower
1979 L.Collins B.Patterson B.Mewha Keith Barclay
1980 L.Collins B.Patterson R.Bews Dale Mather
1981 D.Mather L.Collins P.Hunt Don Dower
1982 D.Mather/G.Hodgkins D.Dower P.Hunt Keith Barclay
1983 C.Waugh/P.Ryan P.Cameron P.Ryan Peter Ryan
1984 P.Ryan B.Aylmer C.Ryan John Anderson
1985 L.Collins K.Barclay M.Cameron Kevin Brown
1986 C.Waugh K.Barclay M.Cameron Kevin Harrington
1987 R.Philpott K.Barclay M.Cameron Mark Cameron
1988 R.Philpott K.Barclay M.Cameron Peter Hancoks
1989 R.Philpott G.Birch J.Mahoney Jeff Mahoney
1990 R.Philpott G.Birch J.Mahoney Gary Birch
1991 R.Philpott A.Moore C.Gomez Carlos Gomez
1992 R.Philpott A.Moore G.Birch Peter Clifford
1993 R.Philpott A.Moore A.Moore/G.Hodgkins Craig Farrell
1994 R.Philpott A.Moore G.Hodgkins Ron Willis
1995 R.Philpott A.Moore A.Moore/G.Hodgkins Rob McCall
1996 R.Philpott M.Blamires G.D'Altera Keith Barclay
1997 C.Farrell C.Wain S.Dawson Shane Dawson
1998 C.Farrell C.Wain S.Dawson Martin Widdison
1999 P.Waugh C.Wain S.Dawson Kevin Longstaff
2000 P.Waugh K.Longstaff S.Dawson/D.Bright Peter Waugh
2001 P.Waugh K.Longstaff D.Bright Steven Janssen
2002 P.Waugh K.Longstaff D.Bright David Bright-Dennis Harrington
2003 S.Janssen K.Longstaff P.Cotter Paul Cotter
2004 S.Janssen M.Anderson P.Cotter G.Ryan
2005 S.Janssen K.Longstaff P.Cotter Craig Farrell
2006 S.Janssen K.Longstaff P.Cotter Mario Zitko Snr
2007 G.Ryan K.Longstaff M.Zitko Snr Jason Habib
2008 G.Ryan K.Longstaff M.Zitko Snr Chris and Elisha Friars
2009 G.Ryan J.Watts E.Friars Jason Habib
2010 P.Cotter J.Watts E.Friars L.Parker
2011 P.Cotter J.Watts E.Friars Ray Edwards
2012 J. Habib C. Friars J. Watts

Daryl Edwards -
Jaimie Watts

2013 J. Habib J. Watts J. Watts